(678) 999-8212
info@tydamkosice.sk

21. marca 2014

Miniliga - Stará Ľubovňa

V nedeľu 26.2.2017 opustil projekt Minibasketbalovej ligy brány Košíc,aby sa miestom piateho kola jeho aktuálneho ročníka stala Stará Ľubovňa. Hostiteľom budúcich adeptov a adeptiek basketbalu bol ŠŠK BASKET
Stará Ľubovňa, ktorý pôsobí na miestnej základnej škole na Komenského ulici. Na tomto kole sa zúčastnili tieto družstvá:

 

 1. ZŠ Krosnianska 4 (dievčatá) Cassovia Košice
 2. ZŠ Krosnianska 4 (chlapci) Tydam Košice
 3. ZŠ Komenského (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
 4. ZŠ Šaca (dievčatá) Union Košice
 5. ZŠ Pionierov Rožňava (dievčatá) ŽBK Rožňava
 6. ZŠ Levoča (mix) BK SO Levoča
 7. ZŠ Čaňa (chlapci) Tydam Košice
 8. ZŠ Čaňa (dievčatá) Tydam Košice

„Záujem o zorganizovanie aspoň jedného kola mimo územia Košíc prišiel zo Starej Ľubovne okolo novembra minulého roku. Priestor na zrealizovanie tohto podujatia sa našiel v mesiaci február. Účasť družstiev bola síce menšia, no aj napriek tomu boli z Košíc vypravené dva veľké autobusy plné detí túžiacich po basketbalovej hre. Výnimočne sme prispôsobili model hry možnostiam, inak príkladne zrekonštruovanej telocvične a deti si tak mohli zahrať basketbal 5×5. Pre väčšinu z nich to bolo po prvýkrát, čo súťažne hrali na „veľkom“ ihrisku. Počas dňa sme odohrali 12 stretnutí a pre mnohé nádeje košického basketbalu to bola prvá zápasová konfrontácia za hranicami mesta. Zápasy boli plné radosti a odhodlania každého účastníka. Môžeme byť spokojní, že deti a ich rodičia majú záujem vycestovať za basketbalom aj mimo mesta. Našou ligou pripravujeme deti na neskoršie povinnosti týkajúce sa nielen tréningového procesu v rámci školy, ale aj víkendového herného programu. Touto formou si to môžu rodičia spolu s deťmi vyskúšaťa a učiť sa zodpovednosti voči družstvu, či neskôr klubu. Veľmi pekne by som sa chcel poďakovať staroľubovnianskym nadšencom, ktorí nám a hlavne deťom tento nezabudnuteľný turnaj pripravili. Všetkým im prajem aj naďalej veľa entuziazmu a radosti pri najdôležitejšej práci s deťmi, ktoré nám vytvoria ďalšiu generáciu ‘baskeťákov’,” vyjadril sa hlavný organizátor R. Dvorščák.

Najbližší predbežný program MBL Košice:

 • Sobota 18.3.2017 Minibasketbalová liga Košice, VI. kolo, ročníky narodenia 2005 a 2006, Levoča
 • Sobota 25.3.2017 Minibasketbalová liga Košice, V. kolo, ročníky narodenia 2007 a 2008, ZŠ M. Lechkého
 • Sobota 22.4.2017 Minibasketbalová liga Košice, VI. kolo, ročníky narodenia 2007 a 2008
 • Sobota 29.4.2017 Minibasketbalová liga Košice, VII. kolo, ročníky narodenia 2005 a 2006, ZŠ M. Lechkého

 

Zdroj: http://www.cassoviakosice.sk/mladsie-nadeje-vycestovali-z-kosic/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TYDAM UPJŠ KOŠICE

All the pages you see here are built with the sections & elements included with Atomic. Import any page or this entire site to your own Oxygen installation in one click.
2 % z daní
info@tydamkosice.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram